Nawigacja:

Sprężarki
Podział
Zastosowanie
Kontakt

Warto zobaczyć:

naprawa maszyn budowlanych ofrta na naprawę maszyn budowlanych w Białymstoku
wibroprasy kontex.poznan.pl/?wibroprasy-i-wezly-betoniarskie oferta na wibroprasy dirmy z Poznania
ścinanie drzew biotopservice.pl usługi ścinania drzew w Warszawie

Podział

Ze względu na wykorzystanie w wielu różnorakich dziedzinach przemysłu sprężarki możemy podzielić na sprężarki tłokowe, szczególnie cenione przez przemysł ciężki między innymi stoczniowy lub górniczy. Inną grupą sprężarek są bez wątpienia sprężarki śrubowe, w zależności od potrzeby zastosowania mogące być dzielone na kompresory lejowe lub tez bezolejowe. Istnieją także kompresory powietrza łopatkowe, które to są wyposażone w wirniki powodujące ruch łopatek.

Jednym z podstawowych elementów budowy każdego rodzaju sprężarki jest jej wentylator i chłodnica, usprawniająca pracę tego urządzenia poprzez odpowiednie schłodzenie całego układu sprężania. Poza systemem doprowadzania powietrza, wszystkie kompresory wyposażone są oczywiście w silnik będący systemem napędu oraz w jeden z najgłówniejszych układów, jakim jest układ sterowania sprężarką. W dzisiejszym dniu wiele kompresorów posiada jego w pełni zautomatyzowanym.

Jednym z nader kluczowych elementów wyposażenia sprężarki jest jeszcze blok sprężający powietrze. Oczywiście w zależności od rodzaju sprężarki może być on wyposażony w tłok, wirnik, czy tez śrubę. Każdy z użytkowników kompresorów ma znacznie ułatwione zadanie w przypadku chęci zmniejszenia lub znacznego zaoszczędzenia kosztów energii. Wspomniane oszczędności można uzyskać, bowiem dzięki odpowiedniemu systemowi odzysku ciepła, które to może być w powtórny sposób wykorzystane.

Między innymi, dlatego też tak wiele z tego rodzaju urządzeń znalazło zastosowanie w wielu branżach przemysłu gospodarczego. Oferując jedne z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych rozwiązań ekonomicznych w postaci bezpośredniego wykorzystania powietrza ogrzanego przez sprężarkę. Jest to jeden z procesów związanych z wentylacją i klimatyzacja pomieszczeń. Klimatyzacja, bowiem poprzez odpowiednio dobrane systemy umożliwia nie tylko obniżenie temperatury, lecz także poprzez cały system kanałów powietrza pozwala na ogrzanie pomieszczenia w nieco chłodniejsze dni. Stosowane w obecnym czasie systemy pozwalają także na zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza klimatyzowanego pomieszczenia.
Copyright © 2010 Sprężarki.