Nawigacja:

Sprężarki
Podział
Zastosowanie
Kontakt

Warto zobaczyć:

ładowarki jcb multipart.pl/?czesci-jcb części zamienne do ładowarek JCB
barwniki do betonu kontex.poznan.pl/?barwniki,ferroxon handel barwnikami do betonu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą
ścinka drzew biotopservice.pl usługa ścinki drzew wykonującej przez warszawską firmę

Zastosowanie

Kompresory sprężonego powietrza popularnie nazywanymi przez wielu z nas sprężarkami, są charakterystycznymi urządzeniami elektrycznymi zwiększającymi w dość istotny sposób ciśnienie powietrza, poprzez umiejętne i odpowiednie generowanie sprężonego powietrza w wielu rozwiązaniach przemysłowych. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie sprężarki w przemyśle motoryzacyjnym.

Dzięki pracy tego rodzaju urządzenia w szybszy sposób jest przeprowadzanych wiele jakże koniecznych napraw samochodów. Coraz to częstsze zastosowanie sprężarki wykorzystywane jest także w przemyśle związanym z napędami pneumatycznymi różnego rodzaju parku maszyn i urządzeń. Kompresory powietrza po za tym są od samego początku swego istnienia w umiejętny sposób wykorzystywane w lotnictwie żegludze śródziemnomorskiej i śródlądowej. Bez tego rodzaju urządzeń nie obejdzie się w dzisiejszym dniu przemysł gastronomiczny, spożywczy jak też medycyna.

Dzięki odpowiedniemu zaopatrzeniu w części zamienne urządzenia te znajdują ogromne zastosowanie w tego rodzaju przemyśle, jakim jest przemysł górniczy i przemysł związany z budową dróg i mostów. Szczególnego rodzaju sprężarkami są urządzenia nieco odmienne od tradycyjnych kompresorów, są to mianowicie turbosprężarki, które to składają się z turbiny i sprężarki powietrza. Zasilają one najczęściej silniki spalinowe znacznych rozmiarów maszyn.

Wykorzystanie tych urządzeń, jakim są sprężarki powietrza jest w dniu dzisiejszym niezmiernie wszechstronne, to tylko niektóre z możliwych zastosowań sprężarki. Na zakończenie należałoby wspomnieć, iż dziedziną, w której to coraz częściej są wykorzystywane sprężarki jest również bez wątpienia branża klimatyzacyjna. W oparciu o najnowsze urządzenia tego typu, klimatyzacja pomieszczeń stała się zdecydowanie bardziej korzystna dla zdrowia osób w owych pomieszczeniach przebywających. Warto przy tym nadmienić, że za sprawą odpowiedniej klimatyzacji mamy znaczną możliwość wpływania na jak najbardziej optymalną wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu.
Copyright © 2010 Sprężarki.